Diziler ne zaman final veya sezon finali yapacak?

Bayram tatilinin Haziran ayının başına denk gelmesi ile normalde Haziran ortasına kadar devam eden diziler Mayıs sonunda tatile girecek. İşte bu yıl final ve sezon finali yapacak dizilerin ekrana veda edeceği o tarihler...

FİNAL YAPACAK DİZİLER

Diriliş Ertuğrul: 29 Mayıs çarşamba günü ekrana veda edecek
İstanbullu Gelin: 31 Mayıs cuma günü son bölümünü yayınlayacak
Bizim Hikaye: 23 Mayıs Perşembe günü izleyicisine veda edecek
Çarpışma: Yayın hayatına bu yıl başlayan dizi 30 Mayıs Perşembe günü final yapacak.
Kızım: Kızım dizisinin bu sezon final yapaaCğı konuşuluyor. Diziyi sevenler de konunun bittiğini düşünüyor. Ancak henüz resmi açıklama yok.
Gülperi: 3 Mayıs’ta final yaptı.

SEZON FİNALİ YAPAN DİZİLER

Kesinleşenler;

Çukur: 27 Mayıs pazartesi günü 2. sezonun son bölümü ile ekranda olacak
Yasak Elma: Yasak Elma dizisi için resmi bir açıklama yapılmasa da başrol oyuncularından Eda Ece Twitter hesabından ‘Yorumlara teşekkürler, siz bi de haftaya sezon finalimizi görün, şooook’ yorumunda bulundu. Yani dizi 27 Mayıs pazartesi günü sezon finalini yayınlayacak.
Bir Zamanlar Çukurova
Hercai:
Yayınlandığı cuma gününün reyting rekortmeni olan dizi daha iki bölüm yayınlamışken dizinin 31 Mayıs’ta sezon finaline gireceği açıklanmıştı. Hatta başrol oyuncusu Akın Akınözü’nün Haziran ayında bedelli askerlik yapması bekleniyor.
Sen Anlat Karadeniz: Başrol oyuncularından Mehmet Ali Nuroğlu’nun (Vedat) diziden ayrılışı ile yeni karakterlere yer veren dizinin önümüzdeki sezonda ekranda olması bekleniyor. Sen Anlat Karadeniz için sezon finali tarihi ise 29 Mayıs çarşamba olarak belirlendi.
Kuzgun: Yayın hayatına bu yıl başlayan Kuzgun dizisi 29 Mayıs çarşamba akşamı ekrana veda edecek.
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz: 5 sezondur reyting tablosundaki yerini koruyan EDHO önümüzdeki sezon da ekranda olacak. Ancak sezon finali için henüz bir tarih açıklanmadı.
Kardeş Çocukları: Bu yılın çiçeği burnunda dizilerinden Kardeş Çocukları izleyiciden istediği tepkiyi aldı ve önümüzdeki sezon da ekranda olacak. Dizi 26 Mayıs pazar günü sezon finalini yayınlacak.

Belirsizler;

Zalim İstanbul: Pazartesi günleri yayınlanan dizi kısa sürede kemik bir okuyucu kitlesine de ulaştı. Dizinin önümüzdeki sezon da devam etmesi bekleniyor. Ancak final tarihi henüz belli değil.
Leke: Salı günlerinin sevilen dizisi yayın hayatına başlayalı birkaç bölüm olsa da dizinin gelecek sezonda da ekranda olması bekleniyor. Ancak sezon finali tarihi belli değil
Erkenci Kuş: Romantik komedi dalında birçok rakibine fark atan dizi geçtiğimiz yaz ayından beri ilgi ile izleniyor. Bu sezon yayın gününü cumartesiye çeken dizi izlenmeye devam etti. Erkenci Kuş önümüzdeki sezonda yayında olacak. Ama sezon finali için tarih açıklanmadı.
Kadın: Salı akşamlarının reyting birincisi Kadın dizisi önümüzdeki sezon da ekranda olacak. Özge Özpirinçci’nin oyunculuğu ile her hafta övgüler aldığı dizinin sezon finali tarihi henüz açıklanmadı.
Elimi Bırakma: Yaz dizisi olarak başlayan Elimi Bırakma, sezon dizileri ile yarışabilecek noktaya gelince, sezonda da devam etti. 2. sezonuna da devam edecek dizinin sezon finali tarihi açıklanmadı.
Vuslat: Bu sezon başlayan dizilerden olan Vuslat’ın önümüzdaki yıl da devam etmesi bekleniyor. Ancak onun için de henüz açıklama yapılmadı.
Savaşçı: Önümüzdeki sezonda devam etmesi beklenen Savaşçı dizisinin sezon finalini ne zaman yayınlayacağı henüz belli değil. (Sözcü)

YORUM YAP
YORUMLAR